Darmowa dostawa

PROMOCJA Świąteczna
DARMOWA

dostawa przy zamówieniach od kwoty:

45 zł

80 zł

Polityka Prywatności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Regulamin

O FIRMIE     POLITYKA PRYWATNOŚCI       PŁATNOŚCI       MAPA SERWISU       FAQ  

 

REGULAMIN

Zmiana regulaminu wg (Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta)
Nowy regulamin wchodzi z dniem 25 grudnia 2014 

U nas masz aż  15 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Termin ten liczy się od dnia odebrania przesyłki !
§1
 

 

Właścicielem sklepu internetowego kalait.pl jest firma:   

               KALAIT SP.ZO.O.

            ul.Powstańców Śląskich 21   

95-100 Zgierz


NIP: PL
7322175499

REGON: 361388740

Numer KRS: 0000556224
 

§2  

Prowadzimy sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet przez stronę http://kalait.pl  

§3  

Warunkiem dokonania zakupu jest akceptacja niniejszego regulaminu.  

§4  

Zamówienia na towar przyjmowane są jedynie poprzez sklep internetowy lub zakup na ALLEGRO na nicku: borys78,kalait . Można łączyć zakupy sklepowe z zakupami na „allegro”,lecz w momencie potwierdzenia zamówienia w sklepie, należy dopisać swój nick z „allegro” w okienku ”uwagi”.  

§5  

Program lojalnościowy polega teraz na "grupach rabatowych". Grupy rabatowe polegają na automatycznym dodawaniu dla Państwa rabatów " % " w zależności od wielkości dokonanych zakupów. Każda kwota za dokonane zakupy Przez Państwa, ale tylko  z jednego konta,jest sumowana i w zależności od  sumy wydanej u nas w sklepie, przypisany będzie automatycznie rabat od 1% do 20%. Prosimy się logować zawsze z jednego konta ,które założyliście Państwo na samym początku. Wysokość rabatów można sprawdzić w każdym momencie po zalogowaniu się w zakładce "Moje konto". Im wyższe zakupy, tym szybsza możliwość otrzymania wyższego "rabatu %" . Każde zakupy muszą być opłacone w terminie do 10 dni od daty wykonania zamówienia oraz przerwa w zakupach na sklepie kalait.pl, nie może być większa niż 3 m-ce. 

§6  

  Do złożenia zamówienia konieczne jest założenie konta użytkownika poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronach sklepu i zalogowanie się do systemu. Klient dysponował będzie wtedy niepowtarzalnym loginem oraz hasłem,a także indywidualnym kontem.  

§7  

W przypadku , gdy na formularzu zamówienia dane klienta będą niekompletne lub nieprawdziwe, zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji  

§8  

Wszystkie materiały prezentowane na stronie należą do firmy kalait.pl . Zdjęcia prezentujące dany towar, ich kolor, mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistego wyglądu towaru i są nasza własnością  

§9  

Ilość produktów sprzedawanych w paczkach na sztuki bądź na wagę może się różnić od wartości  

  podanej o +/- 2%  

Przy sprzedaży hurtowej Ilość produktów sprzedawanych w paczkach na sztuki bądź na wagę może się różnić od wartości   podanej o +/- 3%  

§10  

Dokładamy wszelkich starań by oferowany przez nas towar był jak najwyższej jakości. Nie możemy jednak zagwarantować, że oferowane przez nas produkty nie zawierają niklu czy ołowiu(w szczególności półfabrykaty posrebrzane).  

Półfabrykaty srebrne posiadamy jedynie próby 925 lub wyższej. Osoby z alergią nie będą miały z nimi   problemów  . Maksymalny rabat na te produkty to 7%,bez względu na to czy są wygenerowane kody rabatowe czy inne promocje.

§11  

Przyjęcie zamówienia do realizacji rozpoczyna się w momencie wpływu środków na nasz rachunek firmowy. Nie później niż do 10 dni ,od momentu złożenia zamówienia. 

§12  

Do każdego zamówienia wystawiana jest zawsze faktura VAT bądź paragon fiskalny. Faktura jest wystawiana jeżeli podany zostanie poprawny numer NIP. Data wystawienia faktury jest datą zaksięgowania przez nas wpłaty.  

§13  

Są dwie formy płatności. Jest to przelew na rachunek bankowy lub przesyłka za pobraniem. Koszty ewentualnych prowizji bankowych pokrywa Klient.  

§14  

Nasz numer rachunku bankowego wysyłamy w liście potwierdzającym zamówienie wraz z fakturą pro-forma.  

Widoczny on jest również na stronie   www.kalait.pl - w zakładce „o firmie”  

§15  

Za datę dokonania wpłaty uznajemy datę zaksięgowania środków na naszym rachunku bankowym.  

§16  

Koszt przesyłki Pocztą -Polską wynosi 7,90 zł, powyżej 89 zł wartości zakupu, przesyłka gratis na terenie kraju, przesyłki zagraniczne uzgadniamy indywidualnie. 

Koszt przesyłki kurierem wynosi 13,99 zł. Przy zakupach na kwotę ponad 99 zł - wysyłka kurierem jest gratis.

Przesyłki pobraniowe - wysyłka wg aktualnego cennika - Opcja za pobraniem jest dostępna dla  i jej koszt wynosi  20 zł (kurier DPD)

Nie realizujemy zamówień za pobraniem dla osób, które pierwszy raz zakupiły u nas w sklepie.  

Obowiązują promocje dostępne na sklepie, gdzie koszty wysyłki mogą ulec obniżeniu w danym okresie od 1 do 5 dni.

 

§17  

Nie wysyłamy zamówienia   w przypadku przesłania dowodu nadania pieniędzy.  

§18  

W przypadku braku otrzymania wpłaty w ciągu   10 dni od daty złożenia zamówienia, zostaje wysłane przypomnienie o wpłacie. Po 3 krotnym wysłaniu przypomnienia o wpłacie i braku zapłaty za towar transakcja zostanie anulowana.

Na prośbę klienta możemy przedłużyć ten okres.  

§19  

Zamówienia dostarczane są na terenie Polski za pośrednictwem poczty Polskiej lub firmy kurierskiej GLS lub DPD.

Koszt dostawy dla zamówień zagranicznych liczony jest indywidualnie, w zależności od wagi przesyłki oraz kraju dostawy. Zamówienia zagraniczne powyżej 200 zl realizujemy głównie kurierem GLS, ze względów bezpieczeństwa.
Paczki dostarczane są max. do 4 dni na terenie Europy. Dla stałych klientów wysyłki zagraniczne podlegają upustom nawet do 80% w zależności od wielkości zakupów

§20  

Realizacja zamówienia następuje w ciągu do dwóch dni roboczych od momentu zaksięgowania środków na naszym rachunku bankowym.  

§21  

Realizacje zamówień dokonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 15.00

§22  

Zamówienia w KALAIT.PL  składać można 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu korzystając z witryny internetowej

§23
 

 

Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku gdy , dane adresowe podane przez Klienta są błędne lub niepełne. Ponowna realizacja zamówienia po otrzymaniu przez nas zwrotu przesyłki, jest możliwa po dokonaniu powtórnej wpłaty za wysyłkę oraz pokryciu kosztów związanych z dostarczeniem zwrotu. To samo tyczy się przypadku, gdy Klient nie odbierze w terminie przesyłki i zostanie ona odesłana.  

§24  

Jeżeli przesyłka nie dotrze do Państwa mimo przyjęcia przez nas zamówienia do realizacji i po wysłaniu przez nas e-maila z zawiadomieniem o wysyłce bardzo prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej sklep@kalait.pl lub o skorzystanie z formularza kontaktowego który,   znajdą Państwo w zakładce "o firmie".  

§25  

Ograniczenie odpowiedzialności. Nie ponosimy odpowiedzialności za żadne szkody, które są związane z oferowanymi przez nas produktami bądź zawartymi na stronie informacjami, w tym za jakiekolwiek szkody wtórne, przypadkowe, pośrednie, szczególne, wynikowe, karne lub ekonomiczne (w tym: utraty przychodów, korzyści, kontraktów, klientów, interesów lub transakcji handlowych bądź przewidywanych oszczędności), nawet wtedy gdy zostaliśmy powiadomieni o możliwości powstania takich szkód. Klient potwierdza i zgadza się, że powyższe ograniczenia odpowiedzialności obowiązują nawet wtedy, gdy odpowiednie odszkodowanie nie kompensuje poniesionej szkody. Całkowita odpowiedzialność naszej firmy za bezpośrednie szkody jest ograniczona do 100% kwoty rzeczywiście zapłaconej przez Klienta za zakupione produkty.  

§26  

Za dosłanie faktury do już zrealizowanego zamówienia bądź za wystawienie jej duplikatu czy korekty pobierana jest opłata transportowa 7 zł brutto. Może być   ona dokonana również w przypadku gdy klient odsyła nam paragon za zakupiony towar na swój koszt..  

 

 

§27  

wg. starego regulaminu obowiązującego od 2003.11.18 - od dnia założenia sklepu

Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar jest kompletny, nie był używany i ma oryginalne opakowanie. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą / paragonem. Sklep gwarantuje zwrot wartości zamówienia przelewem na wskazany przez zamawiającego rachunek bankowy. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.  

wg.nowego regulaminu  obowiązującego od 25.12.2014 - Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

Kupujący u nas ma 15 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.  Termin ten liczy się od dnia odebrania przesyłki przez kupującego, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia. Kupujący  może poinformować o odstąpieniu od umowy mailem, wypełniając  przygotowany przez nas formularz online(do pobrania w emailu o zrealizowanej przesyłce) lub składając oświadczenie na  piśmie- Klient otrzymuje od nas e-mail,że dokument otrzymaliśmy. Wszystkie dane zapisane są na serwerze - emaile i pelna korespondencja z klientem

W przypadku zwrotu towaru kupującemu zwracamy koszty przesyłki towaru do nas,  jednak jeżeli kupujący wybrał sposób dostarczenia inny niż najtańszy oferowany przez nasz sklep kalait.pl-  zwykły sposób dostarczenia, nie jesteśmy zobowiązani do zwrotu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.Zwroty pieniędzy są dokonywane na konto podane przez kupującego do 14 dni od odesłania towaru

§28  

W przypadku zwrotu towar musi być odesłany przesyłką kurierską lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Klient jest odpowiedzialny za prawidłowe zabezpieczenie produktów do transportu. Nie przyjmujemy zwrotów produktów ze srebra.  

 

§29  

W przypadku stwierdzenia wad produktów bądź niezgodności zawartości przesyłki w stosunku do zamówienia Klient ma prawo do zgłoszenia reklamacji w ciągu 15 dni od daty odebrania przesyłki -otrzymania faktycznie  zamówienia.  

§30  

Przesyłki odesłane za pobraniem nie będą przyjmowane.  

§31

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

§32  

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego. Spory rozstrzygane są przez sąd właściwy dla miejsca siedziby naszej firmy, według przepisów prawa polskiego.